• ... czyli sami o sobie

          • Jolanta Bartczak
          • Moje życie od zawsze związane było ze sportem. Uprawiałam lekkoatletykę i reprezentowałam nasz kraj na międzynarodowych zawodach sportowych, takich jak: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Europy, Puchar Europy, Mecze Międzypaństwowe. W ciągu całej kariery sportowej, marzyłam o skoku na odległość 7,02 m. i chciałam być pierwszą Polką, która pokona granicę siedmiu metrów.
            Skończyło się tylko i aż na 6,90 m.  i brązowym medalu na Halowych Mistrzostwach Europy. Od kilku lat szukam mojej następczyni i mam nadzieję, że znajdę ją  właśnie na Bachmackiej.

          • Katarzyna Bartuzi
          • Uczę, bo lubię. Jeśli przestanę lubić, zmienię pracę, obiecuję.  Lubię ludzi. Lubię zwierzęta (zwłaszcza ptaki, ale mam dwa psy) i rośliny (mam w domu dżunglę, ale nie
            znoszę storczyków). Lubię czytać (mam zdecydowanie za dużo książek), gotować wegańsko (stale szukam nowych przepisów), biegać (nigdy z tłumem, przenigdy za tłumem), wędrować (też z dala od tłumów), łóczyć się (z psami), zwiedzać (miejsca bliskie i dalekie). Nie potrafię się nudzić.

          • Agnieszka Bełcikowska-Bramowicz
          • Jestem nauczycielką plastyki, historii sztuki i techniki, też archeologiem i historykiem.
            Trzykrotnie ukończyłam Uniwersytet Warszawski: studia plastyczne (na Wydziale Pedagogicznym), studia archeologiczne i historyczne (na Wydziale Historycznym).
            Mam otwarty przewód doktorski w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN w Łodzi.
            Jestem autorką publikacji dot. średniowiecznego tkactwa i współautorką monografii o średniowiecznym Zawichoście pod red. prof. St. Tabaczyńskiego. Napisałam prace na temat kostiumologii starożytnej i średniowiecznej, wychowania kobiet w średniowiecznej Polsce, tkanin wczesnośredniowiecznych oraz historii ubioru na fotografiach z okresu 20- lecia międzywojennego. Zajmowałam się konserwacją i opracowaniem tkanin wykopaliskowych. Uczestniczyłam w wykopaliskach archeologicznych w Kościele Św. Katarzyny w Warszawie oraz na zamku w Bolkowie. Prowadziłam liczne zajęcia i plenery malarskie dla dzieci i młodzieży. W wolnych chwilach rysuję. Lubię prowadzić projekty z aranżacji wnętrz. Nie wyobrażam sobie życia bez podróży, zwiedzania i nauczania

             

          • Renata Czubaj
          • BIOLOGIA I WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE.
            Z wyboru nauczycielka i wegetarianka. Cenię sobie niezależność poglądów. Uwielbiam
            patrzeć na rozwój moich uczniów i towarzyszyć im w tym procesie. Duszę karmię muzyką, książką i filmem. Radość sprawia mi taniec i wieczory przegadane z przyjaciółmi. Jestem
            wielbicielką kuchni śródziemnomorskiej oraz indyjskiej, a przeciwniczką fast-foodów i coca-coli. Zapomnienia szukam na tatrzańskich szlakach po sezonie i na rowerze wśród mazurskich łąk i lasów. Chcę jeszcze wyruszyć na wyprawę w Himalaje i mam nadzieję, że to się uda….
            Kiedyś zamieszkam w domu na wsi… i przygarnę wszystkie bezpańskie psy i koty świata.

             

             

          • Inez Dana
          • Z Bachmacką jestem związana od około 1996 roku. Skończyłam studia na kierunku
            pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Od 2012 roku jestem wychowawcą klas I-III.
            Mam męża, dwójkę dzieci – córkę i syna ;-) oraz rudą kocicę. Mam też dwie podopieczne
            daleko stąd, ale zawsze w moim sercu. Jestem niepoprawną marzycielką, wierzącą w to, że marzenia należy spełniać i te małe, i te zupełnie duże.  Bardzo przyjemnie jest móc spełniać swoje,  ale jeszcze większą radość daje pomoc w spełnianiu marzeń innych. Jestem wierną czytelniczką Ani z Zielonego Wzgórza, której magia towarzyszy mi od lat dziecięcych.
            Absolutnie wierzę w Kindred Spirits i w to, że jest wielu ludzi, którzy „znają Józefa”.
            Fascynuje mnie piękno przyrody. Bardzo ważne są dla mnie: szacunek, lojalność i empatia.
            Lubię wiele rzeczy, więc trudno tu wymienić wszystkie, ale są to na pewno: spacery o
            wschodzie słońca nadbałtycką plażą, zbieranie bursztynów, czytanie  zawsze i właściwie
            wszystkiego, książki same w sobie, szczególnie te „z historią”, działania na rzecz innych, pracę z dziećmi, spędzanie czasu na działce, ludzi, operę, balet, teatr, malarstwo, muzykę w przeróżnych odsłonach, poznawanie innych kultur, wszelkie działania twórcze.

          • Mirosława Dąbkowska
          • Joanna Drabik
          • Sport i szeroko pojęta gimnastyka towarzyszą mi w życiu od zawsze. Przez 12 lat trenowałam skoki na trampolinie, wielokrotnie zdobywając tytuł Mistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych. Później postanowiłam zarażać swoją pasją innych. Ukończyłam warszawski AWF i od kilkunastu lat prowadzę zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej, akrobatyki, treningu motorycznego i fitnessu. Od wielu lat jestem związana z klubem UKS Pałac Młodzieży "Syrena", gdzie jestem trenerką skoków na trampolinie. Wraz z moimi zawodniczkami walczymy i zdobywamy medale na najważniejszych imprezach sportowych w Polsce. Na Bachmackiej dbam o zdrowe kręgosłupy i ładne stopy, spotykając się z uczniami na gimnastyce korekcyjnej.
            Prywatnie aktywnie spędzam czas i obcuję z naturą. Lubię muzykę, taniec i przyglądać się fazom księżyca.

          • Monika Drezner
          • Jestem anglistką z wykształcenia, co, jak sądzę, wpływa na to, że lubię słuchać jak John Oliver brytyjskim akcentem obśmiewa absurdy amerykańskiej polityki, ale i potraktować się australijskim głosem Nicka Cave’a, tudzież kanadyjskim zaśpiewem Drake’a (choć generalnie wolę słuchać kobiet). Kibicuję artystom, konsumuję ich twórczość, sama czasem próbując sił w wybranej dziedzinie. Uwielbiam tańczyć, uczestniczyć w koncertach, oglądać filmy. Zachwyca mnie natura, jestem weganką i zachęcam wszystkich do spróbowania diety bezmięsnej. Najbardziej koją mnie odcienie zieleni lasu i pies u boku. Jestem również wielbicielką miast, architektury małej i dużej, rytmu i życia ulicy, kawiarnianych pogaduszek, przemierzania na rowerze zakątków. W szkole, oprócz nauczania języka angielskiego klas 4-8 oraz grup nauczycielskich, zajmuję się przygotowaniem do egzaminów Cambridge, opieką nad samorządem uczniowskim, wydawaniem Gazetki Bachmackiej oraz wychowawstwem klasy. W mojej pracy zależy mi na tworzeniu świadomej, lokalnej społeczności ludzi otwartych, życzliwych i zaangażowanych

          • Ewa Fidura
          • Nazywam się Ewa Fidura i jestem nauczycielem współorganizującym kształcenie oraz prowadzę zajęcia z terapii pedagogicznej.
            Po pracy nadrabiam zaległości w czytelnictwie i pobijam rekordy w liczbie polubionych gatunków muzycznych na playliście. Czasami uda mi się przyrządzić coś egzotycznego do jedzenia. Mam w domu mrówki (ale spokojnie, są w specjalnym terrarium).
            Pewnego razu myślałam że już na zawsze zostanę nad Czarnym Stawem, a następnego roku podziwiałam go z wyżej położonego punktu. Ale cytując Hannę Montanę: nie chodziło o to, jak szybko tam dotarłam, ani o to, co czekało po drugiej stronie. Chodziło o wspinaczkę.

          • Iwona Garbacz
          • Jestem nauczycielem w klasach 1-3. Na Bachmackiej uczę od niedawna, ale od pierwszych chwil poczułam, że to jest moje miejsce.
            Słońce, muzyka i adrenalina dodają mi energii. Uwielbiam grać w siatkówkę, czytać, zdobywać górskie szczyty i zgubić się czasem, gdy przemierzam Polskę motocyklem. Woda to zdecydowanie mój żywioł. Pływanie, nurkowanie - mogłabym to robić codziennie. W wolnych chwilach również zwiedzam świat. Bardzo lubię poznawać ludzi, odkrywać nowe miejsca, próbować lokalnych smaków i zagłębiać się w kulturę danego kraju. Niesamowicie mnie to rozwija, poszerza moje horyzonty i motywuje, by każdego dnia inspirować moich uczniów.
            Wszystko to sprawia, że uśmiech nie schodzi mi z twarzy:)

          • Magdalena Górka
          • Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języka Angielskiego oraz Ośrodka Studiów Amerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim. Uczę języka angielskiego od kiedy potrafiłam się nim posługiwać, a na Bachmackiej od 2001. Prowadzę kółka przygotowujące do egzaminów językowych YLE Starters, Movers oraz Flyers na które serdecznie zapraszam.
            Uwielbiam czytać, podróżować, gotować, pielęgnować swój ogródek, śpiewać, dobre kino oraz dobry humor.

          • Anetta Grabowska
          • Jestem nauczycielką języka polskiego od 22 lat. Ukończyłam Wydział Polonistyki
            Uniwersytetu Warszawskiego. Osiem lat temu, ukończywszy Studia Podyplomowe w
            Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, zostałam również logopedą. Dzięki temu
            połączyłam dwa ulubione obszary mojej pracy – nauczanie ojczystego języka oraz dbałość o jego kulturę i poprawność. Pracując z dziećmi i młodzieżą z różnymi potrzebami edukacyjnymi odkryłam potrzebę ulepszenia swojego warsztatu pracy, dlatego w 2018 roku skończyłam Uzupełniające Studia Podyplomowe z Zakresu Oligofrenopedagogiki i Terapii Autyzmu. Chciałabym, żeby moi uczniowie nieustannie przekonywali się do tego, że można czerpać
            dużo przyjemności ucząc się języka polskiego, i żeby ich wyniki na egzaminie końcowym były tylko odzwierciedleniem tej przyjemności. Uwielbiam książki, kino, podróże. W czasie wolnym od pracy najbardziej lubię spędzać czas z moją najbliższą rodziną i przyjaciółmi. Mam męża i czworo dzieci. W naszym domu mieszkają jeszcze: królik, suczka, pies, dwie kotki, a niedługo przybędzie kotek.
            Kiedy moje dzieci nie mają dla mnie czasu, bo muszą się uczyć albo wybiorą chwile z
            pupilami, biegam na siłownię i… maratony (w różnych częściach świata)

          • Gabriela Hałat
          • Nauczycielka i tłumaczka. Uzależniona od kultury, natury, roweru i długich rozmów z przyjaciółmi. Kocha muzykę i… ciszę. Ciekawią ją ludzkie historie.

             

          • Ewa Hryszkiewicz
          • Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, terapeutką pedagogiczną, tutorką i autorką podręczników. Od 1991 roku pracuję na Bachmackiej, od wielu lat współpracuję też z wydawnictwem edukacyjnym Nowa Era. Moim marzeniem jest rozmiłowanie dzieci w literaturze pięknej i matematyce, które są także moją pasją. Z książką budzę się i zasypiam, książka daje mi wytchnienie i towarzyszy w podróżach. Poza czytaniem i podróżami uwielbiam muzykę, dobre kino i wędrówki po górach. Praca z dziećmi jest dla mnie przyjemnością, a najlepszą nagrodą ich uśmiech.

             

          • Tomasz Jakubik
          • Ukończyłem studia wyższe dzienne o profilu teologicznym na ATK w Warszawie, zakończone tytułem magistra w zakresie teologii ogólnej, Studia wyższe dzienne o profilu pedagogiczno-katechetycznym na ATK w Warszawie oraz Studium Pracowników Socjalnych.
            Na lekcjach religii staram się rozwijać umiejętności dialogu w atmosferze wzajemnej tolerancji, szacunku wobec drugiego człowieka, akceptując różnice w postrzeganiu świata. Staram się słuchać uczniów i rozumieć. Wszystkich serdecznie zapraszam.

          • Mateusz Krawczyk
          • Absolwent Wydziału Chemicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Nauczanie to przyjemność a przedmioty ścisłe to pasja. Na Bachmackiej od 2018 roku. Aktualnie nauczyciel chemii, fizyki i matematyki. W wolnym czasie zajmuje się wspinaczką, jazdą na nartach i gotowaniem.

          • Dorota Korbel
          • Nazywam się Dorota Korbel. Od wielu lat uczę etyki. Ukończyłam studia na Uniwersytecie
            Jagiellońskim. Kraków nie jest już „moim miastem”, ale miewam fale tęsknoty za jego
            atmosferą, szczególnie wiosną, gdy kwitną kasztanowce.
            W swojej pracy często stosuję techniki „dramy”. Sądzę, że moje uczennice i moi uczniowie bardzo lubią tę formę zajęć. Od wielu lat na „Bachmackiej’ prowadzę także „Ligę Debatancką” – trening umiejętności retorycznych przygotowujący do udziału w całorocznym turnieju – Warszawskiej Lidze Debatanckiej. Wiele grup, którymi się opiekowałam osiągało w nim duże sukcesy. W 2015 roku zostaliśmy Mistrzami Debat Oksfordzkich Szkół Gimnazjalnych. W ubiegłym roku (2021/ 2022) drużyna, którą trenowałam powtórzyła ten sukces, uzyskując tytuł Mistrzów Debat Oksfordzkich Szkół Podstawowych. Uczennice i uczniowie wiedzą, że opieka nad debatanckimi drużynami to moja największa zawodowa pasja.
            Uważnie obserwuję świat, w którym działam, a swoje wewnętrzne akumulatory ładuję latem w Augustowie (niezależnie od tego, gdzie spędzam pozostałą część urlopu), a zimą na nartach w Tatrach.

          • Paula Łęk
          • Z wykształcenia nauczyciel wczesnoszkolny i przedszkolny oraz bibliotekarka. Z Bachmacką jestem związana od 2017 roku. Każdy dzień z dziećmi jest pełen niespodzianek i właśnie za to kocham swoją pracę. W wolnych chwilach towarzyszy mi muzyka, książki i bajki Disneya.

             

          • Katarzyna Łęk
          • Z wykształcenia: polonistka (KUL) i kulturoznawca (UMCS)
            Z usposobienia: introwertyczka, domatorka i pasjonatka (jak coś mnie zachwyci, potrafię się w tym dłubać w nieskończoność)
            Z upodobania: zdeklarowana psiara, kawoszka, kolekcjonerka kolczyków oraz nienasycona pożeraczka opowieści. Książki, filmy, anime i manga – wszelkie odmiany artystycznej fikcji są mi potrzebne do życia jak tlen. Najbardziej lubię te „egzotyczne”, maksymalnie oddalone od „tutaj i teraz”, stąd słabość do baśni, mitologii, powieści historycznych i fantastyki wszelkiego autoramentu: od fantasy począwszy, na realizmie magicznym skończywszy. Czytam i oglądam nie tylko dlatego, że to po prostu szalenie przyjemne. Głęboko wierzę w terapeutyczną moc odpowiednio dobranych historii oraz w ich zdolność inspirowania jednostki do samorealizacji i wewnętrznego wzrostu.
            Motto: Bo piękno na to jest, by zachwycało… Do pracy

          • Magdalena Melaniuk
          • Świetlica, jestem absolwentką pedagogiki UMCS w Lublinie, pracuję na Bachmackiej od kiedy pamiętam....to jest moje miejsce... Pasje? muzyka (ognisko z gitarą), dobra książka
             i sport...uwielbiam polskich siatkarzy...Ulubiony kolor? - oczywiście czarny...Marzenia?- wszystkie które się spełniają...

             
             

          • Katarzyna Mysłek
          • Jestem pedagogiem szkolnym. W życiu i pracy kieruję się myślą "Per aspera ad astra". Moją pasją jest czytanie książek, wędrówki po górach oraz wczasy rowerowe z moją rodzinką.

          • Anna Ozimkiewicz
          • Nauczyciel dyplomowany, magister pedagogiki specjalnej, absolwentka Szkoły Trenerów Stowarzyszenia OPTA. Jako nauczyciel wspomagający/pedagog specjalny pracuję już 21 lat. Lubię góry - latem wędruję od schroniska do schroniska, a zimą jeżdzę na snowboardzie. Lubię też jeździć na rowerze, do szkoły przjeżdzam rowerem przez cały rok szkolny.

          • Marzena Popowska
          • Od dziecka sport oraz plastyka towarzyszyły mi cały czas. Nauka w szkole na ślusarni, spawalni, kuźni, jubilerni, witrażowni itp. pozwoliły mi poznać polskie rzemiosło oraz dzielić się swoimi umiejętnościami z dziećmi na świetlicy i seniorami na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Kilkuletnie reprezentowanie szkół w zawodach oraz  studia na AWF-ie  dały mi możliwość nauki i doskonalenia umiejętności dzieci
            i młodzieży z wychowania fizycznego w naszej szkole. Praca z dziećmi, młodzieżą oraz seniorami daje mi wiele radości oraz możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego.
            Dzień zaczynam od kubka gorącej herbaty, uwielbiam makaron, kluchy, naleśniki i „małe co nieco”- miodek. Bardzo lubię spędzać czas na mazurach nad jeziorem Roś, grać w siatkówkę, badmintona, bule, rummikub, odwiedzać Szczawnicę oraz Kraków. Obecnie moją pasją jest aranżacja wnętrz, oglądam programy i czasopisma wnętrzarskie, odwiedzam sklepy z dekoracjami, szyję, maluję, czytam i tworzę

          • Joanna Poczobutt-Odlanicka
          • PSYCHOLOG SZKOLNY
            Ukończyłam studia na wydziałach pedagogiki i psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.W pierwszej mojej pracy zajmowałam się dziećmi z porażeniem mózgowym. Przez następnych sześć lat prowadziłam ćwiczenia z psychologii klinicznej na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego. Od marca 1994 r. pracuję w szkole na Bachmackiej; przeprowadzam badania psychologiczne, prowadzę zajęcia z lasami, pomagam dzieciom i rodzicom. Córki - Urszula i Katarzyna, absolwentki Bachmackiej a następnie Uniwersytu Warszawskiego i Akademii Teatralnej. Mieszkam na Żoliborzu. Kolekcjonuję zabytkowe filiżanki z porcelany. Wakacje spędzam żeglując i poznając świat..

          • Oxana Povshednaya
          • Mam na imię Oxana. Na Bachmackiej pracuję od 2020. Z wykształcenia jestem historykiem, pedagogiem i teologiem. Lubię kino, kawę i podróże. Interesuję się duchowością ignacjańską. Spędziłam dwa lata jako wolontariuszka na misjach (Rosja, Ukraina i Irlandia). Jestem autorką projektu oraz aplikacji dla dzieci i młodzieży „Dziennik Wdzięczności”, które zostały opracowane dla Fundacji "Instytut Edukacji Pozytywnej" i mają zasięg ogólnopolski. Pragnę wzmacniać nadzieję ludzi oraz inspirować ich do działania, do zmiany świata na lepszy i bardziej ludzki.

             

          • Łukasz Rybiński
          • Jestem nauczycielem dyplomowanym wychowania fizycznego (AWF Gdańsk) oraz trenerem pływania 1 klasy. Ponad dwadzieścia pięć lat trenowałem dzieci i młodzież w najlepszych polskich klubach pływackich i szkołach  sportowych. Kilka lat temu sam wróciłem do treningów i startów w zawodach kategorii  Masters (m.in. MŚ i ME). Podyplomowo ukończyłem “Marketing sportu” (SGH), “Zarządzanie oświatą” (UW), “Aerobik” (AWF) i właśnie zaczynam “Psychologię sportu dzieci i młodzieży” (SWPS).

            Na Bachmackiej chciałbym zarażać miłością do wszelkich form  aktywności fizycznej, rekreacji, sportu i zdrowego trybu życia. Wierzę, że ambicją, ciężką pracą i odwagą można osiągnąć wszystko. Jestem idealistą i marzycielem – ciągle wierzę, że młode cyber-pokolenie doceni piękno natury, wędrówek górskich i niedogodności mieszania pod namiotem.

            Jestem założycielem szkoły pływania Blue Swim (www.blueswim.pl),  organizującej również obozy dla dzieci i młodzieży.

          • Agnieszka Sadło
          • JĘZYK NIEMIECKI
            "Man muss das Leben zu Ende leben, um es zu begreifen"
            - Bardzo prawdziwe i bardzo moje

             

          • Jan Sajdak
          • mgr sztuki, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Prywatnie ojciec dwóch wspaniałych synów, miłośnik muzyki klasycznej, ale nie stroniący od takich artystów jak Czesław Niemen, Astor Piazzolla, Stevie Wonder, Bobby Mc Ferrin, Stanisław Sojka, Take Six, Sting, Andrzej Lampert… Lubię pracę z dziećmi, pracę w chórze Warszawskiej Opery Kameralnej i rodzinne wędrówki po bieszczadzkich szlakach.

          • Barbara Stępień
          • W szkole na Bachmackiej pracuję ponad 25 lat. Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej oraz
            terapeutką pedagogiczną. Przez 24 lata byłam wychowawczynią klas 1-3. Obecnie zajmuje się
            pomocą dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jestem nauczycielką wspomagającą w
            klasach 1-3. Zajmuję się również terapią pedagogiczną i nauką ortografii w klasach czwartych i
            piątych. Prowadzę kółko matematyczne. W pracy kieruję się zasadą, że najważniejszy jest kontakt z
            uczniem oparty na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Indywidualne potrzeby uczniów są głównym
            wyznacznikiem moich działań pedagogicznych. Moim celem jest zawsze wspieranie rozwoju uczniów.

             

          • Katarzyna Suszyńska
          • Od najmłodszych lat pasjonuję się naukami o Ziemi. Mój pokój przez domowników określany był mianem kamieniołomu, ponieważ dominowały w nim ogromne zbiory skał. Pasja ukierunkowała moje wykształcenie. Jestem absolwentką technikum geologicznego w Krośnie, Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW oraz Wydziału Geologii UW. Jako paleontolog i prywatnie mama trójki dzieci zbieram skamieniałości nawet podczas krótkich spacerów. Swoim zamiłowaniem do świata chcę zarażać dzieci i młodzież podczas prowadzenia lekcji przyrody i geografii.

          • Joanna Stőcker-Sobelman
          • Język hiszpański
            Dr nauk humanistycznych UJ, podwójna mgr - ewidentnie lubię się uczyć. Zawodowo od zawsze uczę innych. Literatura, teatr, kino, muzyka, przyroda, podróże wypełniają mój wolny czas. Feministka.

          • Rafał Szczęsny
          • Jestem nauczycielem języka angielskiego, absolwentem filologii angielskiej. Uwielbiam czytać, szczególnie o wszystkim co związane z historią i kulturą USA. Bardzo lubię podróżować, jeździć na długie wyprawy rowerowe, biegać. Nie cierpię stać w miejscu. Kocham muzykę - czasem tworzę, czasem słucham, na pewno dużo o niej mówię. Szkoła to mój drugi dom, spędziłem w niej całe życie.

          • Anna Szubińska
          • Jestem artystką plastyki intermedialnej, arteterapeutką. Dla mnie ważny jest drugi człowiek, jego potrzeby, wrażliwość, emocje. Pragnę stwarzać dzieciom możliwości kreatywnego rozwoju. Sztuka, szczególnie nowoczesna, działania artystyczne, są dla mnie źródłem fascynacji i punktem wyjścia do rozmów o życiu. Uwielbiam muzykę, kino artystyczne, teatr, fotografię, wędrówki po górach i galeriach sztuki, wyprawy po wiejskich drogach i tętniące miasto, w którym poszukuję śladów historii.
            W tym roku szkolnym dołączyłam do Bachmackiej i urozmaicę dzieciom czas na świetlicy. W planach mam reaktywację Festiwalu Filmowego BIFF. Zapraszam na zajęcia z rysunku i malarstwa oraz działań plastycznych z elementami Arteterapii.

          • Bartosz Tymiński
          • Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym i nauczycielem matematyki, jestem coachem, trenerem i tutorem. Na Bachmackiej pracuję od 1999 roku. Lubię uczyć matematyki i prowadzić różne warsztaty psychologiczne, cieszy mnie gdy uczniowie rozumieją wiedzę matematyczną i potrafią ją zastosować w praktyce. W czasie wolnym słucham muzyki, czytam książki, uwielbiam podróżować, zwiedzać miejsca, w których jeszcze nigdy nie byłem i smakować lokalne potrawy. Ostatnio zacząłem nieco więcej czasu spędzać w kuchni i rozwijać swoje umiejętności kulinarne.

             

             

          • Robert Wajnert
          • Nazywam się Robert Wajnert. Na Bachmackiej pracuję „od zawsze”, czyli od początku istnienia szkoły. Dawno, dawno temu uczyłem matematyki i fizyki, później liczyłem (księgowałem) szkolną kasę. Obecnie zajmuję się sprawami finansowo - księgowymi oraz administracyjnymi naszego Zespołu. Przez te wszystkie lata pracowałem z 5 dyrektorami, kilkunastoma osobami „administracyjno – technicznymi” i kilkudziesięcioma nauczycielami. Przez Bachmacką przeszło ponad 650 uczniów. I jeszcze kilka liczb. Przeliczyłem ponad 9’990’000’000 starych i 33’571’000 nowych złotych. Jeśli nic się nie zmieni to za 3 lat spędzę w szkole połowę życia.

             

          • Szymon Wróblewski
          • Jestem nauczycielem Informatyki, EDB i odpowiadam za niemal całe IT w szkole. Lubię słuchać muzyki i uwielbian sport, szczególnie rower i bieganie (mam na koncie kilka maratonów i rowerowych wypraw) Nie lubię stać w miejscu i nie lubię tracić czasu na bezsensowne czynności. Bardzo lubię pomagać, bo wierzę w to, że dobro powraca. Lubię pracę z dziećmi, bo nie ma nudy. Na Bachmackiej od roku 2007.

          • Ewa Zakrzewska
          • Uczę polskiego w szkole podstawowej i w gimnazjum. Chociaż robię to od lat, nadal wolę myśleć o dzieciach „nasze”, nie „cudze”.
            Co rok wyruszam na kolejną, dziesięciomiesięczną wyprawę, o której wiadomo na pewno, że jest inspirująca, pełna niespodzianek, ale tez wyczerpująca i trudna. Na szczęście ciągle lubię podróżować.
            Mam absolutnie nienowoczesny stosunek do nowoczesnych mediów. Bez wahania zamieniłabym je na kilka książek, płyt, czy rozmowę z przyjacielem. Jestem zbieraczem... Czego to ja właściwie nie kolekcjonuję? Figurki słoni, świnki-skarbonki, miniaturowe filiżanki, drewniane konie, dzwonki, magnesy na lodówkę... Tej panoszącej się po półkach zbieraniny nie lubi najbardziej mój kot Edzio.
            Z czasów młodzieńczej kinomanii przechowuję miłość do Zbyszka Cybulskiego i serialu „Wojna domowa”. Najbardziej zazdroszczę innym wielkich księgozbiorów. Mój też jest pokaźny, ale ciągle mi mało. Swoja przygodę z literaturą zaczęłam od „Byczka Fernando”, a skończę.... pewnie nie na kolejnej części Pottera, bo nie lubię fantastyki.
            Chociaż słuchania muzyki uczyła mnie mama – sopranistka koloraturowa – zdecydowanie wolę koncert jazzowy od operowej premiery. Nie wyobrażam sobie życia bez przyjaciół, a tych bez poczucia humoru. W ogóle lubię ludzi. No może oprócz ponuraków, lizusów, donosicieli, karierowiczów, kłamców...

             

          • Patrycja Zalewska
          • Edukacja wczesnoszkolna, etyka.
            Z wykształcenia jestem m. in. psychopedagogiem kreatywności i nauczycielem etyki.
            Swoją przygodę z Bachmacką zaczęłam 2011 roku jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
            Jako psychopedagog kreatywności wierzę, że każde dziecko ma w sobie olbrzymi twórczy
            potencjał, a głównym zadaniem nauczyciela jest dać mu szansę na rozwój naturalnych
            zdolności. Jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej uważam, że najważniejsze to pozwolić dziecku
            cieszyć się z samego zdobywania wiedzy, nie zadowalając się tylko wynikami, ocenami
            (nawet tymi pozytywnymi). Jako nauczyciel etyki sądzę, że nauka powinna być radością dla twórczych, ciekawskich, tolerancyjnych, samodzielnie myślących dzieci.

          • Witold Vargas
          • Jestem nauczycielem plastyki na Bachmackiej od 25 lat. Ta szkoła to kawał mojego życia i tu bije moje serce. Budynek skromny ale pełen cudownych nauczycieli i dzieciaków. Moi najstarsi uczniowie już są dawno dorośli i do dziś wspominamy dawne, beztroskie czasy. Moje zajęcia nie polegają na przekazywaniu suchych wiadomości uczniom. Wszystko opiera się na odpowiedniej atmosferze, w której może się rozwijać inwencja twórcza. Każde dziecko ma swoją osobowość, swój styl i swoje preferencje i lekcje plastyki są idealnym miejscem, żeby z tych idndywidualności korzystać. Uczymy się owszem technik, kolorowania, kompozycji, proporcji i posługiwania się różnymi narzędziami artystycznymi, ale to dzieje się niejako samoczynnie. Kiedy dzieci zajęte są tworzeniem swoich dzieł, ja opowiadam. Jestem z zawodu również opowiadaczem, pisarzem, ilustratorem i muzykiem. Moje książki z serii "Legendarz" dostępne są na rynku i cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i dorosłych. Tak jak przy żywym opowiadaniu, uważam, że lekcja w szkole to przede wszystkim budowanie w grupie  relacji opartych na empatii, otwartości na otoczenie i innych, uważności i ciekawości świata. Wszak przyszły artysta powinien na swojej osobie skupiać jak w soczewce wszystko co człowieka zachwyca, inspiruje i zaciekawia. To on przekazuje swoją twórczością bogactwo i piękno świata.
            Moje własne dzieci skończyły Bachmacką i bardzo sobie ten etap życia chwalą. Tak jak ja wybrali sztukę jako zawód w życiu dorosłym.
            W szkole lubię współpracować z innymi nauczycielami i realizować razem z nimi różne artystyczne projekty.
            Urodziłem się w Boliwii. Moja mama jest Polką a tata Boliwijczykiem. Ja kocham obie swoje ojczyzny tak samo.