• ROK SZKOLNY 2014 / 2015

     • Rok szkolny 2014/2015
      W tym roku szkolnym postanowiliśmy bliżej współpracować z gimnazjum nr 5 na ul. Astronautów.
      W tym celu zaprosiliśmy przedstawicieli tamtejszego samorządu do współpracy i pierwszym tego owocem były rozgrywki sportowe, o których można przeczytać poniżej:
      15 października samorządy uczniowskie Bachmackiej i Astronautów zorganizowały miedzyszkolne rozgrywki sportowe. "Astronauci" zaprosili nas do siebie i królewsko ugościli. Rywalizowaliśmy ze sobą w dwóch dziedzinach, podzieleni płcią oraz klasą. Czyli chłopcy zagrali trzy mecze piłki nożnej w klasach 1, 2 oraz 3, a dziewczęta trzy mecze piłki ręcznej w klasach 1, 2 i 3. Aura nam sprzyjała, podobnie jak doping z obu szkół. Wyniki nie są tak ważne, ponieważ spotkanie miało charakter integracyjny, nie mniej jednak mecze były zacięte.
      Kolejny raz samorządy Bachmackiej i „Astronautów” spotkały się 26 listopada na kręgielni, aby tam w niezobowiązującej atmosferze zaplanować dalszą współpracę. Postanowiliśmy zorganizować wspólny bal karnawałowy w naszej szkole 6 lutego pod hasłem „Lata 20-te i 30-te”.

      Jak co roku samorząd zajął się również organizacją „Dnia Nauczyciela”. Tym razem bardzo pomogły nam nauczycielki organizujące w tym samym terminie „Dzień nauk ścisłych”, co zdjęło z nas odpowiedzialność organizowania zajęć dla uczniów, pozostali nam tylko nauczyciele:) Zorganizowaliśmy kawiarenkę z mnóstwem słodkości i różnymi napojami - nauczyciele spędzali tam czas; zamiast prowadzić zajęcia mogli zrelaksować się przy kawie lub quizie muzycznym, który przygotowaliśmy.
      28 listopada zorganizowaliśmy Andrzejki dla klas 1-3. Podzieliliśmy się na trzy drużyny, zajmujące się różnymi rzeczami, aby dzieci mogły swobodnie przechodzić klasami od jednej atrakcji do następnej. Był pokój z wróżbami - tu najwolniej leciał czas, bo można było wysłuchać wróżb z tarota, z losowanki, z ręki lub wosku. Kolejna drużyna organizowała zajęcia ruchowe w rytm szalonej muzyki - to zajęcie było bardzo męczące, ale dzieciom bardzo potrzebne. Można było również sprawdzić swoje siły w quizie - dzieci podzielone na drużyny odpowiadały na różne pytania. Czekamy na kolejne „Andrzejki”.

     • Rok szkolny 2013/2014 - archiwum     •  

      Wniosek
      Szanowni Państwo,
      w zeszłym roku szkolnym członkowie samorządu w imieniu wszystkich uczniów  wystosowali wniosek do Dyrektora szkoły, w którym wnioskowali o wprowadzenie zakazu odbywania się prac klasowych po dłuższych przerwach w roku szkolnym. Dyrekcja szkoły oraz Rada Pedagogiczna pozytywnie rozpatrzyły podanie samorządu i nowy przepis został zapisany w WSO. Zaczął on obowiązywać wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2013/2014. Jego oryginał znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce O Bachmackiej/Samorząd Szkolny/Dokumnety.
      Jako samorząd szkolny jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji podjętej przez Dyrekcję szkoły, podobnie jak wszyscy uczniowie.
      Samorząd szkolny

     • Warsztaty samorządowe

     • W piątek 15 listopada odbyły się zajęcia samorządowe z Panią Ewą Bargosz. W zajęciach wzięli udział członkowie samorządu szkolnego oraz inni uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
      Na warsztatach staraliśmy się poprawić i polepszyć funkcjonowanie naszego samorządu. Uczyliśmy się, jak rozwiązywać problemy szkolne. W czasie spotkania rozmawialiśmy o wielu projektach, które mamy zamiar zrealizować w najbliższym czasie. Projekty te dotyczą m.in. kalendarza szkolnego, w którym znalazłyby się informacje o nadchodzących imprezach szkolnych, czy prośby o zwiększenie liczby wyjazdów zagranicznych.
      Antoni Bryk

     • "Co dobrego w szkole?"     •  

      29 października samorząd szkolny, reprezentowany przez dwuosobową delegację: Zuzię Winiarską i Łukasza Kremky,  oraz nauczycielkę panią Monikę Drezner, miał przyjemność wziąć udział w konferencji pt. „Co dobrego w szkole?”, która odbyła się w Społecznym Gimnazjum nr 5 przy ulicy Astronautów. W konferencji wzięły udział również inne szkoły. Celem spotkania była dyskusja nad tym, jak powinna funkcjonować szkoła.
      Na początku uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak działają inne szkoły, co zdaniem uczniów jest w nich dobrego, a co złego, co działa dobrze, a co źle. Potem, na podstawie tej dyskusji, w grupach, wszyscy zastanowili się jak powinna wyglądać szkoła idealna i opracowali jej model. Na zakończenie grupy skonfrontowały ze sobą stworzone modele i wspólnie zastanowiły się jakie z panujących w szkole idealnej zasad można wprowadzić do rzeczywistości w naszych szkołach, jak to zrobić i czy jest to w ogóle możliwe...
      Jako uczestnik konferencji, mogę z całą pewnością powiedzieć, że warto było wziąć w niej udział. Ze spotkania wyszedłem bogatszy w wiedzę i doświadczenia, które przydadzą się w dalszej pracy w samorządzie szklonym.
      Łukasz Kremky

     • Rok szkolny 2012/2013 - archiwum.

     • Bal Karnawałowy dla klas 1-3 SSP
      04 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3 z naszej Podstawówki. Bal został zorganizowany przez uczniów ze Szkolnego Samorządu.

      Dzień Bez Kupowania na Bachmackiej
      Już 27 XI (sobota)odbędzie się międzynarodowy Dzień Bez Zakupów (Buy Nothing Day).
      Jest to dzień obchodzony w wielu krajach Europejskich, jako wyraz sprzeciwu nadmiernej konsumpcji i przesadnym zakupom.....

      Ta sobota powinna być spędzona bez wydanej złotówk, w gronie znajomych i przyjaciół.
      Z tej właśnie okazji w piątek 26 XI na Bachmackiejzostanie zorganizowane coś w rodzaju wyminialni.
      Jeśli masz coś czego nie używasz (ale w dobrym stanie) przynieś to do najbliższego czwartku (25 XI) do szkoły, (do klasy IIIH). W zamian dostaniesz żeton lub tymczasową walutę. Wymienisz to w piątek na inne przedmioty przyniesione przez pozostałych uczniów.
      BĄDŹ EKOLOGICZNY I WYMIENIAJ SIĘ Z INNYMI!!!

      Dzień Nauczyciela 2010
      Jak co roku 14 Października obchodzony jest DEN potocznie zwany dniem Nauczyciela. Jak co roku..... Jednak tym razem ten dzień był naprawdę wyjatkowy...